• Eugeniusz - język angielski

• W roku szkolnym 2010/2011 nasze Gimnazjum uczestniczy w projekcie Eugeniusz.

O PROJEKCIE

Celem projektu jest realizacja programów rozwojowych 5 szkół objętych projektem w zakresie zmniejszania do końca roku szkolnego 2010/2011 różnic w szansach edukacyjnych i dostępie do poszerzonej oferty językowej oraz nowoczesnych i skutecznych środków i materiałów dydaktycznych uczniów z terenów wiejskich. Cele szczegółowe: a)poszerzenie oferty edukacyjnej w zakresie języka angielskiego o nowoczesne metody nauczania i materiały/ środki dydaktyczne; b) podniesienie umiejętności kadry nauczycielskiej tych szkół w zakresie z korzystania z nowoczesnych metod i środków dydaktycznych; c) objęcie dodatkowa opieką psychologiczno-pedagogiczną uczniów słabo radzących sobie z nauką języka; d) zwiększenie w gimnazjach objętych projektem w roku szkolnym 2010/2011 liczby zajęć z języka angielskiego podwyższających umiejętności językowe i w zakresie technik zdawania językowej części egzaminu gimnazjalnego; e) podwyższenie w/w gimnazjach oceny średniej z językowej części egzaminu gimnazjalnego.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Zajęcia z języka angielskiego.

- w zajęciach z języka angielskiego udział biorą uczniowie wszystkich klas w wymiarze 60 godzin zajęć grupowych i 10 godzin konsultacji indywidualnych na klasę w roku szkolnym. Zajęcia z języka angielskiego dla uczniów klas I i II kończą się egzaminem na międzynarodowy certyfikat TOEIC/TOEIC BRIDGE.

Zajęcia w ramach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

-w ramach zajęć w każdej szkole powstaną dwie grupy po 14 osób, po jednej dla uczniów klas II i III , program obejmie warsztaty prowadzone przez psychologów lub pedagogów przeznaczone dla uczniów z trudnościami w nauce języków obcych w zakresie metod efektywnego uczenia się , sposobów poszerzania pamięci, koncentracji uwagi, strategii uczenia się, elementów zarządzania czasem oraz kształtowania nawyków systematyczności, treningów twórczego myślenia – zajęcia grupowe 15 godzin w roku szkolnym i 10 godzin konsultacji indywidualnych na grupę w roku szkolnym.

ramach projektu EUGENIUSZ nasze Gimnazjum zostało wyposażone w dwa zestawy tablic interaktywnych (tablica, komputer przenośny i projektor multimedialny) wraz z oprogramowaniem. Dodaktowo wszyscy uczniowie otrzymali bezpłatnie materiały do nauki - podręczniki, ćwiczeniówki, notesy, długopisy, segregatowy i pendrivy.

Zajęcia odbywają się:

lp Grupa Nazwisko i Imię  Dzień
          1 1A Elżbieta Strojkowska Wt.Śr.
          2 1B Wioleta Mieruszyńska Pn.Czw.
          3 1C Wioleta Mieruszyńska Wt.Czw.
          4 1D Ilona Łatacz Śr.Pią.
          5 2A Ilona Łatacz Pn. (2 godz.)
          6 2B Anna Rabenda Pn.Śr.
          7 2C Halina Kruk Pn.Czw.
          8 2D Ilona Łatacz Wt.Czw.
          9 3A Anna Rabenda Pn.Pią.
          10 3B Halina Kruk Czw.Pią.
          11 3C Halina Kruk Wt.Śr.
          12 3D Wioleta Mieruszyńska Pn.Wt.